Finantari nerambursabile

Galerie foto Galerie video Carte de oaspeti GALAFIR

România începe să-și numere populația și locuințele la al 13-lea recensământ organizat la nivel european
2022-03-13 00:00:00

RECENSAMÂNTUL POPULAȚIEI ȘI A LOCUINȚEI

Recensamântul populației se va desfășura în 2 etape:

1. 14 martie – 15 mai 2022 – autorecenzarea asistată;

2. 16 mai – 27 iulie – colectarea datelor de către recenzori, prin interviuri față în față, iar inregistrarea datelor va avea loc direct în tableta în care exista chestionarul electronic;

Autorecenzarea asistata reprezintă acțiunea prin care înregistrarea informațiilor cuprinse în programul de observare al recensamântului pentru o anumita unitate statistică, este efectuată de către persoana insăși, cu sprijinul unui recenzor.

Recenzorii pentru autorecenzarea asistata isi vor desfasura activitatea in perioada 14 martie – 15 mai 2022.

Locatia pentru autorecenzarea asistata pentru locuitorii comunei Filipesti este la sediul Primariei comunei Filipesti – birou contabilitate / fond funciar, iar programul de functionare este de luni pana joi 08.00 – 16.00 vineri 08.00 – 14.00.

Persoanele responsabile pot fi contactate la urmatoarele numere de telefon:

Radu Corina - 0753413985

Chiriac Doina - Maria – 0748577412

Autorecenzarea asistata in afara intervalelor orare prezentate se poate realiza doar in baza unei programari prealabile la unul din numerele de telefon mentionate mai sus.

ATENTIE!

In vederea realizării cu success a procesului de autorecenzare asistată, este necesar să prezentați recenzorului C.N.P. –urile tuturor persoanelor din gospodărie, chiar dacă acestea sunt plecate în străinătate.

Vă mulțumim pentru ințelegere!

Newsletter

Înscrieți-vă la newsletterul primăriei și veți fi la curent cu ultimele informații.

Chestionare

Cum vi se pare noul site al primariei?

Complet

Necesita imbunatatiri